SIKÇA SORULAN SORULAR


Üniversite Rehberi® nedir?

Üniversite Rehberi®, ülkemizdeki tüm yükseköğretim kurumları ve yurt bilgilerinin ayrıntılı ve güncel olarak sunulduğu yeni nesil bir rehberdir.


Üniversite Rehberi® her zaman ücretsiz mi olacak?

Evet, kullanıcı için her zaman ücretsiz olacak. Sosyal medya hesaplarımızı takip edip paylaşarak gelişmemize ve büyümemize yardımcı olabilirsiniz. :)


Bilgiler ve sistem düzenli olarak güncelleniyor mu?

Evet, sistemimiz her geçen hafta biraz daha gelişirken veri tabanımız sınav ve tercih dönemlerinde Yükseköğretim Kurumu ile eş zamanlı olarak güncellenmektedir.Yeni dil seçenekleri ekleyecek misiniz?

Evet, yurtdışından gelen öğrencilerin yoğunluğuna ve ihtiyaçlarına göre gereken diller zamanla eklenecek.


Sınav Rehberi® nedir? Ne zaman yayınlanacak?

Sınav Rehberi®, Türkiye genelindeki tüm sınav bilgilerinin ayrıntılı ve güncel olarak sunulduğu kullanıcı dostu, yeni nesil bir rehberdir. Sınavlarda ter dökecek kişilerin doğru bilgiler almasına yardımcı olur. 2020 Yükseköğretim sınavları öncesi yayınlanacaktır. :)


Yaşam Kalitesi, Hayat Pahalılığı bilgilerinin kaynağı nedir?

İstatistiksel bilgilerimiz Türkiye İstatistik Kurumu’ndan güncel olarak alınmaktadır. Hayat Pahalılığı ve ikincil veriler için Türkiye ortalaması 100, Yaşam Kalitesi için 52'dir. Herhangi bir şehir için gösterilen değer, Türkiye ortalamasından düşük veya yüksek ise söz konusu şehirde o değere bağlı durum Türkiye ortalamasının altında veya üstündedir.


Önerim veya şikayetim var, size nasıl ulaşırım?

Üniversite Rehberi® sürekli gelişiyor, fikirlerinizi bizimle paylaşmak veya hata bildiriminde bulunmak için sol üstteki ikonundan veya sağ üstteki ikonundan geri bildirime tıklayarak bize cevap gönderebilirsiniz.
Yaratıcı fikirlerim var, iyi de kodlarım. Takım arkadaşı arıyor musunuz?

Her zaman.:) Kendini tanıtmak, staj ve iş imkanlarını öğrenmek için bulut@sumerinteraktif.com adresine e-posta gönderebilirsin.